Wykonujemy gzymsy elewacyjne w wielu różnych wariantach. Jest to wyjątkowo dekoracyjny element architektoniczny w postaci poziomej profilowanej listwy, która wystaje przed lico budynku (muru). Jego pierwotnym przeznaczeniem była ochrona elewacji przed ściekającą wodą deszczową, zaś obecnie dużą rolę odgrywa również jej dekoracyjny charakter.

Odeszliśmy od dawnej techniki wykonawczej, która wykorzystywała beton do produkcji. Powstałe w ten sposób wyroby były ciężkie i trudne w montażu. Aktualnie tworzymy elementy na bazie styropianu, dzięki czemu wyroby są proste w montażu i posiadają doskonałe właściwości termoizolacyjne.

W standardowym wykonaniu produkty mają wymiary 140mm x 70mm. Jest to jednak bazowy model, ponieważ z reguły te elementy architektoniczne są indywidualnie dopasowywane do rozmiarów budynku bądź wypustu dachu.

 

Gzyms – element architektoniczny w postaci poziomej profilowanej listwy, wystającej przed lico muru, która chroni elewację budynku przed ściekającą wodą deszczową.
Dawniej były one wykonywane z betonu przez co były ciężkie i trudne w montażu.W dzisiejszych czasach przy rozwiniętych technologiach wykonuje się je ze styropianu, który jest łatwy w montażu i posiada bardzo dobre właściwości termoizolacyjne.
Standardowo wymiary gzymsów to 140 mm x 70 mm, są to wymiary bazowe przeważnie wielkość jest dopasowywana indywidualnie do rozmiarów budynku czy też wypustu dachu.

Po zastosowaniu naszego produktu uzyskujemy niezwykły efekt łagodnego przejścia pomiędzy ścianą a linią dachu.